Stor Perde Nasıl Yıkanır ?

  • Yazılar
  • Stor Perde Nasıl Yıkanır ?

Stor perdeler, genellikle aşındırıcı içermeyen ve nemli bir bezle silinir ve hafif bir deterjanla hafif yıkanabilir. Stor perdenin temizlenmesi her çeşit perde için farklı olabilir, bu yüzden öncelikle etiketin hangi temizleme prosedürlerinin kullanılacağı ile ilgili talimatlarını incelemek önemlidir.

Eğer perdede mum ilavesi varsa, bunu kurutmaya dikkat etmelisiniz. Temizlenmiş perdeyi daralde veya kurutma makinasi kurutmadan önce, normal sıcaklıkta çok hafif bir şekilde çamaşır kurutma makinesi kullanın.

1. Perdeler genellikle silinmesi veya yıkanması gereken yumuşak bir malzemeden yapılır. Bundan dolayı, çoğu kişi sadece buhar çamaşır makinesinde yıkamaya karar verir.

2. Farklı ürünlerin ürettiği perdelerin yıkanması için dikkat edilmesi gereken özel talimatlar olabilir. Örneğin, tüketicinin ürün etiketinde hava kurutma veya sadece el yıkama seçeneğini araması gerekir.

3. Yeterli büyüklükte, düşük sıcaklıkta (dreven yıkama Başlangıç) bir bulaşık makinesinde çamaşır deterjanı ile yıkamaya karar verilirse, perdeler hava kurutma yöntemi ile kurutulmalıdır.

4. Sadece silinmek veya el yıkamak isteniyorsa, fazla sıvı kullanımı önlenmeli ve perdenin mümkün olduğunca hava kurutulması sağlanmalıdır.

5. Yüksek sıcaklıkta yıkama ve kurutma sırasında renklerinin kesilme riski olan perdeler el yıkama veya sadece hava kurutma seçeneği ile yıkanmalıdır.